הטיפול בפרווה 2 (Trimming)

55niuf

הטיפול בפרווה, חלק ב: תספורת - “Trimming”
(החומר לקוח מתוך הספר של Judi Adler – “The Newfoundland Puppy”
ומתוך חוברות שהוצאו במועדוני ניופאונדלנדים בארצות הברית.)

לאחר שאנו כבר רגילים להבריש את פרוותו של הכלב שלנו, לנקות את אוזניו ולגזור את צפורניו,אבל יום אחד נשים לב כי מופיעים אצלו "דגלים" של שיער ארוך על האוזניים, ושמראה פניו לא בדיוק כמו לכלבים היפים שתמונותיהם מתפרסמות בחוברות ובאתרי האינטרנט.
ולמה, אוי למה, כפות רגליו נראות כמו נעלי הבית של סבא, ומביאות את כל הבוץ שבעולם אל תוך הבית?

אם כך, הגיע הזמן לתספורת.דרושים לנו רק כלים מעטים לכך, אך כדאי מאד לרכוש כלים מאיכות טובה: אין דבר מעצבן יותר ממספריים שאינן גוזרות!
ראשית, אנו צריכים מסרק ממתכת, די דק, מהסוג שמסרקים איתו בסוף בסוף, אחרי שהוצאנו את כל הקשרים והקוצים . שנית, זוג מספריים של ספר ישרות וחדות. ושלישית , החשוב ביותר, מספרי "דילול", מה שנקרא “trimming shears” , אלה מספריים שלהב אחד בעל צורת מסרק .

נתחיל באוזניים: תספורת האוזניים רצויה לא רק מטעמי אסתטיים אלא גם מסיבות בריאותיות: שיער ארוך על ומתחת לאוזניים סותם את האוורור וכך יכול לגרום לסביבה לחה ומתאימה להתפתחות חיידקים ופטריות.
יש למשוך את האוזן קדימה לצד הפנים ,להרימה בצורה מאוזנת, ולסרק את כל השיער כלפי מטה. עכשיו יש לגזור את קצה השיער התחתון עד לקצה האוזן עצמה. אחר כך , בעזרת מספרי הדילול, יש "לעבוד" על כל האוזן מלמטה למעלה , כיוון המספרים יהיה מאונך כדי לגזור בלי "מדרגות". בחלק התחתון אפשר לקצץ ממש קצר , ובאופן הדרגתי כלפי מעלה להשאיר שיער יותר ארוך עד שהאוזן תשתלב יפה עם הראש בצורה מעוגלת. לאחר כל זה יש להרים את האוזן ולגזור את השיער בפתח התעלה לצורך אוורור, ולבסוף , לאחר סירוק במסרק דק, יש לדלל את השיער הארוך מתחת לאוזן.
כמובן, יש לחזור על כל הפעולות באוזן השניה באופן זהה! למתחילים, אני ממליצה לבצע את התהליך במשך מספר ימים, כל פעם קצת, עד לקבלת התוצאה הרצויה.

 

 

ועכשיו לרגליים.רגלי הניופאונדלנד צריכות לקבל מראה של "רגלי חתול": כפות רגליים סגורות ומעוגלות.אם לא תרגלת עד כה להעמיד את כלבך על שולחן טיפולים, כעת הרגע שתצטער על כך...כי תצטרך בעצמך לזחול על הרצפה על מנת לבצע את העבודה כראוי...
הרם את כף רגלו בידך השמאלית ,ובאצבע הימנית שלך הוצא את השער הארוך מבין כל אצבעותיו כלפי מעלה, כפי שמודגם בתמונה.
גזור את כל העודפים הנ"ל בעזרת מספרי הדילול.
בצד התחתון של כפות הרגליים, גזור עם מספריים חדות את כל השער שבין האצבעות עד כמה שתצליח, כל זאת כמובן לאחר שהציפורניים גזוזות כראוי.לאחר כל זה, העמד את רגליו על השולחן וגזור את שיער

קצות-האצבעות עד לקו אחד עם הצפורניים.סרק את השער הארוך בצד האחורי וגזור אותו באורך הכרית, ולבסוף הורד עודפים בצדדים.בתמונה הבאה מודגם צורת כף הרגל "לפני" ו"אחרי".

 

זהו, החתיך (חתיכה ) מוכן (מוכנה) להופעה!

טיפוס אירופאי? טיפוס אמריקאי? לא רק בניופאונדלנד, ...
הטיפול בפרווה של ניופאונדלד

הירשם לקבלת עדכונים

החוג הישראלי לכלבי הסן ברנרד, הניופאונדלנד, הלנדסיר והליאונברגר, כל הזכויות שמורות